Odložte mobily
Přemýšlíte nad tím, že pořídíte dětem pískoviště? Skvělá volba už jen proto, že je to jedna z cest, jak odložit mobilní telefon a přestat se zabývat virtuální realitou. Žijme raději v té reálné, hmotné, a mobilní telefony používejme jen pro nejnutnější činnosti.
Kreativní zábava na dlouhé hodiny
Na pískovišti děti vydrží mnohdy i několik hodin. Písek je natolik kreativní materiál, že spolu s různými formičkami a bábovičkami mají možnost budovat hrady, tunely, jezírka, silnice a další zajímavé stavby. Na pískovišti https://www.detskahriste.cz/detska-piskoviste/ si s dětmi mohou hrát i dospělí, je to zábava nenáročná a hlavně naprosto bezpečná. A i kdyby děti napadlo písek jíst, v zásadě jim nijak neublíží, navíc jej nemohou sníst mnoho, protože by jim jistě nechutnal.
Písek je netoxický
Toxicita křemičitého písku je prakticky nulová, pouze může obsahovat bakterie, ale pokud mají děti v pořádku imunitní systém, není to pro ně život ohrožující stav. Jen si vzpomeňte, kolikrát jste jako děti v mládí jedli svačinu špinavýma rukama, a nic závažného se vám nepřihodilo.
Hra na pískovišti a vitamín D
Využívejte slunečních paprsků k tvorbě vitamínu D, je to velmi důležitý vitamín, který mimo jiné podporuje správné využití vápníku v organismu. Bez něho by se dětem špatně vyvíjela kostra i zuby.
Barefoot chodník
Pískoviště umožňuje dětem hrát si naboso. Bosonohá chůze v přírodě je moderním trendem, i když to není žádná převratná novinka a lidé chodili naboso před staletími naprosto běžně, alespoň od jara do podzimu. Bosonohou chůzí podporujeme tvorbu nožní klenby a předcházíme plochým nohám, což je zejména pro dětská, vyvíjející se chodidla, velmi zásadní. Zároveň můžeme vedle pískoviště vybudovat bosonohý chodník, stačí nám k tomu jen upravit https://www.aitom.cz/co-je-noveho/mergado malou terénní plochu a vyzdobit ji oblázky, větvičkami, šiškami a dalším podobným přírodním materiálem.