I kdyby měl člověk jen ty nejlepší úmysly, bude mít v bance smůlu, pokud tu bude žádat o půjčku v době, kdy má jen malé příjmy a k nim třeba exekuce nebo záznamy v registrech dlužníků. Takový člověk může být skutečně připraven splatit vše tak, jak se má, i kdyby tomu obětoval cokoliv, ale přesto neuspěje. Protože banky mají svá pravidla, podle nichž se řídí, a mezi tím, co je pro ně relevantní, nejsou bohužel zahrnuty dobré úmysly a snaha žadatelů. Tady jde jenom a pouze o peníze, a jakmile je tu podezření, že by dlužník nemusel zvládat splácení, je po nadějích.
Co to znamená pro lidi, kteří se dostali do problémů a potřebují kvůli tomu půjčit? Přece to, že by měli zvážit, zda má smysl se na nějakou banku obracet. Protože žádat někde, kde se neuspěje, nemá smysl, to je jenom mrhání časem a silami.
Mnozí lidé by tedy měli rovnou žádání o půjčku v bance vzdát. Měli by rezignovat a ušetřit si zklamání z nevyplněných nadějí.
Jenže takoví lidé peníze potřebují stejně jako kdokoliv jiný. A když je nemají, někde si je potřebují půjčit. A ne-li v bankách, kde tedy?
Rozumnou volbou lidí, kteří nejsou jako žadatelé o půjčku vůbec ideální, jsou spíše nebankovní americké hypotéky, jejichž nespornou předností je skutečnost, že se poskytují podle docela jiných pravidel než půjčky od bank. U nebankovních hypoték se dává nemovitost do zástavy a díky tomu se tu tolik nepřihlíží k finančním poměrům žadatelů. Ať si tito klidně půjčí, když dokážou zaručit splácení zástavou své nemovitosti. Buď pak budou řádně splácet, nebo se nebankovní společnost odškodní takovou zastavenou nemovitostí. V žádném případě na tom nebankovní společnost neprodělá, a proto může poskytnout peníze skutečně komukoliv, kdo si o ně řekne. A to je výhodou pro lidi, kteří půjčku potřebují, ale nikde jinde by ji nedostali. Ani ti nezůstanou díky nebankovní hypotéce na suchu.