Přemýšleli jste nad tím, že byste si nechali nainstalovat na střechu vašeho domu fotovoltaické panely? A nemáte ani zevrubnou představu o tom, co tato zařízení dovedou a k čemu je v praxi využít?
Spotřebiče nejen na 12, 24 nebo 48 V – mezi některými lidmi může stále kolovat mylná představa, že fotovoltaika je stejně na nic, že je to jen reklamní tah, jak vytáhnout z lidí peníze, a že ji v praktickém životě neupotřebíte. Toto tvrzení ještě podpoří známý fakt, že solární fotovoltaické panely skutečně vyrábí elektřinu v podobě stejnosměrného proudu, a že naše spotřebiče v domácnosti pracují na proud střídavý. Tedy krátce na vysvětlenou – k rozvaděči od fotovoltaiky se připojuje tzv. střídač, který převádí stejnosměrný proud na střídavý v potřebných parametrech pro provoz domácích spotřebičů, a tak můžete doma z fotovoltaiky napájet prakticky cokoli.
Ohřev vody – možná nevíte, že fotovoltaikou lze i ohřívat vodu pro užitkové účely. Tento způsob ohřevu vody, například v bojleru, je dokonce efektivnější než v případě termických solárních panelů. Fotovoltaiku lze připojit i k podlahovému vytápění a lze ji kombinovat i s tepelným čerpadlem.
Ostrovní systémy – ostrovním systémem rozumíme zařízení, které je schopno vyrábět elektřinu zcela nezávisle na distribuční soustavě. Toto řešení se uplatní například na chatách a v dalších objektech, kam není zavedena elektřina, anebo tam, kde se chcete vyhnout platbám za distribuci elektřiny a být zcela nezávislí na vnějším světě. Vlastní nezávislost je sice náročnější, co se týče zodpovědnosti za provoz zařízení, ale zas vám do hry nevstupují cizí lidé a další civilizační „prvky“, které ovlivňují zejména finanční stránku věci.
Montáž FVE – montáž fotovoltaiky joyce-energie.cz včetně zapojení a oživení by měl provádět odborník, není to činnost pro amatéry už jen z bezpečnostních důvodů, co se týče těžkých úrazů anebo nebezpečí vzniku požáru.